Коли новонароджений починає світлішати?

Як змінюється шкіра На другу добу після народження малюк «червоніє» найяскравіше. Цю почервоніння лікарі називають «проста еритема», і з'являється вона через те, що шкіра адаптується до нового середовища. Потім шкіра дитини блідне і до кінця першого тижня життя стає звичного нам блідо-рожевого кольору.

Вже у віці 10 днів малюк здатний утримувати в поле зору предмет, що рухається, а в 3 тижні — фіксуватися на нерухомому об'єкті та на обличчі дорослого, який із ним розмовляє. До кінця першого місяця він намагається стежити за чорно-білим предметом, що повільно переміщається, або обличчям мами на відстані 20-30 см.

Зазвичай "цвітіння новонародженихпочинає виявлятися на другому-третьому тижні життя, і безслідно проходить до 3-го місяця. !

Колір шкіри новонародженої дитини При народженні в перші години життя епідерміс може бути темним – з синюшним чи фіолетовим відтінком. Така особливість пояснюється поки що слабкою циркуляцією крові. Надалі гемоглобін у крові піднімається, шкіра немовля світлішає і набуває червоного відтінку.