Де у природі зустрічається вапняк?

Вапняки відкладаються переважно у солоних морських басейнах, рідше – при випаровуванні лагун та озер. Колір вапняків переважно світло-сірий, бежевий, жовтуватий. Присутність органічних, залізистих, марганцовистих та інших домішок обумовлює темно-сіру, буру, червону та зеленувате забарвлення.

Мінерал формується у морському середовищі, із втратою діоксиду вуглецю. У процесі заміни діоксиду вуглецю, осаджуючи утворюється кальцит. Пізніше, вапняк формується, накопичуючи скам'янілості морських тварин (раковини, корали, водорості) та різних осадових структур, які залежать від умов навколишнього середовища.

Росія є світовим лідером з постачання вапняку, оскільки саме на території РФ розташовується найбільше покладів матеріалу. Відомою зоною видобутку вапняку є Афанасьєвське родовище у Московській області.

Тут вапняки для цементу та будівельної вапна видобуваються на Каларгонському родовищі, на руднику «Вапняків», а на Кайєрканському родовищі попутно видобуваються флюсові пісковики. Сумарні запаси вапняків у Красноярському краї за всіма категоріями становлять близько 650 млн. тонн.