Як виділяються дієприслівники та дієприслівники?

Якщо причетний оборот відноситься до особистого займенника (Я, МИ, ТИ, ВИ тощо), то він виділяється у будь-якому випадку: Читає книгу, вона мимоволі замислилася. Дієпричетний оборот завжди виділяється комами, навіть якщо знаходиться в гордій самоті: Злякавшись, він вирішив розвернутися.

Відповідь чи рішення1. Причетний оборот – це дієприкметник із залежними від нього словами, виділяється комами при листі. Дієпричетний оборот – це дієприслівник із залежними словами, виділяється комами при листі.

За граматичними ознаками дієприкметник займає середнє місце між дієсловом та прикметником, а дієприслівник – між дієсловом та прислівником. Звідси повне дієприкметник, подібно до прикметників, у реченні виступає визначенням, а дієприслівник, подібно до прислівників, служить обставиною.

У реченні причетний оборот найчастіше виконує функцію визначення та підкреслюється хвилястою лінією. Дієприкметник позначає ознаку предмета по дії: У таких словосполученнях одиночне дієприкметник визначає іменник і залежить від нього словом.