Як маркуються транзистори?

Транзистори маркують за допомогою колірного коду. Колірний код складається із зображення геометричних фігур (трикутників, квадратів, прямокутників та ін.), кольорових точок та латинських літер. Кожен завод, який виробляє транзистори, має свої кодові та колірні позначення.

Перший елемент (цифра або літера) позначає вихідний напівпровідниковий матеріал, на основі якого виготовлений транзистор, другий елемент (літера) визначає підклас (або групу) транзисторів, третій (цифра) – основні функціональні можливості транзистора, четвертий (число) – позначає порядковий номер розробки.

На важливих схемах транзистор зазвичай позначається "VT" або "Q" з додаванням позиційного індексу, наприклад, VT12. У російськомовній літературі та документації у XX столітті до 70-х років застосовувалися також позначення "Т", "ПП" (напівпровідниковий прилад) або "ПТ" (напівпровідниковий тріод).

Поставте червоний щуп на центральний контакт, а чорним торкайтеся крайніх контактів. Якщо мультиметр показує падіння напруги на крайніх контактах, то у вас NPN біполярний транзистор. Для перевірки PNP транзисторів потрібно торкатися червоним щупом крайніх висновків, але в центральному висновку залишити чорний щуп.