У якому віці дитині потрібне спілкування з однолітками?

У молодшому віці (2-4 роки)) дитині необхідно і достатньо, щоб одноліток приєднався до його витівок, підтримав і посилив загальні веселощі. Діти бігають один за одним, ховаються і шукають інших, кричать, верещать, кривляються.

Вперше інтерес до контакту з іншими дітьми виникає у 2-3-річного дитини, який швидше поділиться совочком і відерцем зі знайомим хлопчиком чи дівчинкою, ніж із невідомим йому, дасть машинку та ляльку однолітку, а не дорослому.

Приблизно 5 років діти починають чітко розуміти, що вони потрібні один одному. Звичайно, потреба у спілкуванні зі однолітком з'являється раніше (близько 4 років), але молодші дошкільнята ще несвідомо тягнуться до інших дітей. А ось у 5 років діти вже впевнено говорять про те, що грати краще разом.

Серед поширених причин – гіперопіка, обмеження спілкування із однолітками, відсутність умов для самоствердження дитини чи негативне ставлення батьків до його самостійних дій. Все це може призвести до психологічної неготовності дитини до спілкування з іншими дітьми.