Що діти мають своїм батькам?

Є, і вони дуже чітко прописані у тій самій Конституції: діти повинні утримувати людей похилого віку батьків, піклуватися про їхнє здоров'я, допомагати їм у їхній немічності. І жодного слова немає у тому, що діти повинні «слухатися» і підкорятися думці батьків, якщо вони досягли повноліття і здатні забезпечувати себе матеріально.

У Росії повнолітні діти повинні утримувати батьків, якщо ті непрацездатні і потребують матеріальної допомоги. Тобто маються на увазі лише інваліди та люди передпенсійного та пенсійного віку (з 55 років для жінок та з 60 — для чоловіків). Вони можуть зажадати аліменти через суд.

1. Працездатні повнолітні діти зобов'язані утримувати своїх непрацездатних, які потребують допомоги батьків і дбати про них. 2. За відсутності угоди про сплату аліментів аліменти на непрацездатних потребують допомоги батьків стягуються з працездатних повнолітніх дітей в судовому порядку.

За законом працездатні повнолітні діти зобов'язані утримувати своїх непрацездатних, які потребують допомоги батьків та піклуватися про них — платити аліменти. Непрацездатні батьки – це батьки з інвалідністю або жінки від 55 років та чоловіки від 60 років.