Кому не можна пити чайний гриб?

Офіційних медичних протипоказань для прийому комбучі немає, оскільки гриб не є лікарською рослиною. Напій містить у собі невелику кількість спирту, що робить його вживання небажаним для дітей та вагітних. Слід бути обережним людям із підвищеною кислотністю.

Чайний гриб надає лікувальну дію на бронхи, лікує артроз, ревматизм, діабет, лейкемію, запалення печінки, сечовий міхур, матку, яєчники, нервові захворювання, очищає та оновлює кров, дихальні шляхи, зупиняє запальні процеси у горлі, заліковує рани, опіки першого ступеня.

Також чайний гриб – це антиоксидант, який захищає печінка. Насамперед це твердження відноситься до різновиду напою на основі зеленого чаю. «Чайний квас» (ще одна назва комбучі) має протибактеріальну дію за рахунок оцтової кислоти, що міститься в ньому, — вона утворюється в процесі бродіння.

Людям, які страждають на гастрит і виразкову хворобу з підвищеною кислотністю також необхідно приймати чайний гриб з великою обережністю: пити його або лише розбавленим, або вживати молодий настій.