Чому раки бувають блакитні?

Відповідає біолог Юрій Фролов. Забарвлення панцира раків забезпечує в основному барвник астаксантин, який у чистому вигляді має червоно-жовтогарячий колір. У хітиновому панцирі раку астаксантин комбінується з різними білками, утворюючи пігменти жовтого, зеленого, блакитного, синього, майже чорного кольорів..

Флоридський синій рак (лат. Procambarus alleni) – вид прісноводних раків із сімейства Cambaridae. Розповсюджений у штаті Флорида: у східній частині річки Сент-Джонс та у водоймах на південь від округів Леві та Меріон, а також на островах архіпелагу Флорида-Кіс.

Забарвлення тіла від світло-пісочного до світло-коричневого кольори. Статура стрункіша, ніж у широкопалого річкового раку, найпомітніша відмітна ознака – це обидві сильно витягнуті клешні. Рак воліє теплі, прогріті влітку, багаті на поживну речовину низовинні водойми або повільно поточні річки.

У панцирі живого раку астаксантин пов'язаний із білками. Це фарбує раків у різні кольори – Від світло-оливкового до майже чорного. У киплячій воді зв'язки з білками рвуться, і пігмент перетворюється на вільну форму, рак червоніє.