Чого варто побоюватись у горах?

1. природні явища – землетруси, лавини, каменепади, обвали льоду та снігових карнизів, тріщини на льодовиках, селеві потоки, гірські річки. 2. несприятливі кліматичні умови – вітер, гроза, різкі коливання температури та вологості повітря, дощ, снігопад, вплив сонця, темрява.

Сніг, накопичуючись на верхах, прагнути з'їхати вниз грізними лавинами. Схили, що таять небезпеку не простим рельєфом для рівнинної людини: скельні, осипні, фірнові, снігові, льодові і навіть трав'яні. І кліматичні умови, які так само відносять до об'єктивних небезпек, через висоту, відкритість простору.

Землетруси в горах здатні викликати обвали, лавини. Під час землетрусів необхідно уникати осипних та снігових схилів, споруд та скельних кулуарів.

Уникати підйомів і спусків по жолобах з камінням, що вільно лежить. При переправі мати рятувальні посади перехоплення. При русі по скелях завжди дотримуватись трьох точок опори, а при проходженні снігових та льодових схилів – дві точки. При лазні уникати перехрещування рук та ніг, що зменшує стійкість тіла.