Яким способом можна обробляти чавун?

Відомі лише 4 методи обробки чавуну, заснованих на застосуванні чистого металевого магнію: МАР (зливки магнію, облицьовані керамікою), модифікування в автоклаві, Mg кокс процес (кокс, просочений Mg) та модифікування в конвертері від Георг Фішер Діса.

Високоміцний чавун також обробляють кубічний нітрид бору. Це виправдано при заміні шліфування різанням або за неможливості отримання необхідної якості поверхні за допомогою твердого сплаву. Швидкість різання складає 120-200 м/хв.

Для м'якого чавуну проводиться загартування за допомогою високочастотних струмів або киснево-ацетиленовим полум'ям. Загартування гальмівних колодок за таким методом складається з нагрівання деталей високочастотними струмами до 1000 – 1100 градусів та утриманням на 1 – 2 хвилини, після чого проводиться прискорене охолодження.

Сірий чавун має ряд позитивних якостей, завдяки чому він знайшов широке застосування: має високі ливарні властивості, добре обробляється на верстатах, йому притаманні хороші антифрикційні властивості, він дешевий. Високоміцний чавун має кулясту форму графіту.