Яким постає князь Володимир у билині?

«Володимирові надаються епітети пресвітлий, славний, лагідний; він відрізняється ненаглядною красою, називається червоним сонечком, великим князем, але, разом з цим, билина нерідко малює його корисливим, заздрісним, пустим, віроломним, невдячним, підступним і жорстоким».Dec 29, 2019

«Володимиру надаються епітети „пресвітлий“, „славний“, „лагідний“; він відрізняється ненаглядною красою, іменується „червоним сонечком“, „великим князем“, але разом із цим билина нерідко малює його корисливим, заздрісним, пустим, віроломним, невдячним, підступним і жорстоким».

У народі він уславився як завойовник земель. 980 року він відвоював Київ у свого брата – Ярополка. Крім того, Володимир підкорив і обклав даниною багато сусідніх племен: в'ятичів, ятвягів, радимичів; захищав кордони держави від набігів печенігів.

«Червоним Сонечком» великого київського князя Володимира називали не випадково. Прозвал його так російський народ за доброту, за відкриття нової слов'янської епохи, за єдину віру – за християнство.