Яке розмноження у хвоща?

Хвощі – багаторічні трав'янисті рослини, які розмножуються за допомогою суперечок та кореневищ. Для польового хвоща характерні два види пагонів: весняні (А) та літні (Б). Весняні пагони з'являються провесною і використовують накопичені в кореневищі поживні речовини.

За допомогою суперечок розмножуються одноклітинні та багатоклітинні водорості, мохи, папороті, хвощі та плауни. Спору – особлива клітина з щільною оболонкою, що служить для розмноження та розселення. Більшість рослин суперечки утворюються у спеціальних органах — спорангіях.

Хвощі розмножуються статевим шляхом. Статеве покоління – гаметофіт (заросток). На гаметофітах утворюються антеридії та архегонії. В антеридіях розвиваються багатожгутикові сперматозоїди, а в архегоніях — яйцеклітини.

Розмножується суперечками та вегетативно. Хвощ розвиває кореневища, що проникають у ґрунт на глибину до 1,5 метра, але основна маса кореневищ зосереджена на глибині 30-60 см. Кореневище покрите дрібним тонким корінням і кулястими бульбами з великим запасом поживних речовин, що використовуються спороносними пагонами.