Як за старих часів називалася шапка?

Ковпак, тафія, мурмолка: які головні убори носили чоловіки на Русі Шапкою на Русі називали всі головні убори, переважно чоловічі. І якщо жіночі аксесуари докладно описані в різних джерелах, то інформацію про чоловічі шапки доводиться збирати по крихтах з різних літописів.

Найближчою «родичкою» кікі була так звана сорока – прямокутна чи напівкругла шапка, багато прикрашена камінням та вишивкою. Найвідоміший сьогодні національний головний убір – кокошник – у документах вперше було згадано лише у XVII столітті.

Будьонівка (офіційні найменування – зимовий головний убір, зимовий шолом або просто шолом) – формений головний убір військовослужбовців Робітничо-селянської Червоної армії (РККА), сукняний шолом з козирком і бортами, що складаються, в опущеному вигляді закривають вуха і шиші.

Стовпний атрибут перебудови – шапка-формування, або, як її називали інакше «обманка». Така собі імітація шапки-Ушанки, розгорнути вуха не можна, але при цьому вона вигравала у вазі і виглядала пристойніше. Хутро та висота головного убору визначали статус людини.