Як із фіксажу отримати срібло?

Методи вилучення срібла з фіксажу розроблено давно. Найпростіший – додати у фіксаж розчин сульфіду натрію. Випаде темно-коричневий осад сульфіду срібла, який можна відфільтрувати і прожарити в муфелі з содою (карбонат натрію) та бурою (тетраборат натрію) 1:1 при температурі 1100 град. Jan 14, 2004

Для цього готують 20% розчин сірчанокислого натрію і вливають його в відпрацьований фіксаж з розрахунку 20 мл розчину на кожен літр фіксажу. Ретельно перемішавши розчин, йому дають відстоятись протягом доби. Потім розчин зливають із осаду, а осад висушують на папері. Осад являє собою сірчисте срібло.

З експонованою фотопапір срібло знімають розведеною азотною кислотою з подальшою декантацією отриманого розчину та осадженням з нього срібла хлористим натрієм (кухонною сіллю).

Відчинені розчини (як правило, фіксаж) містять до 70 % маси срібла, що знаходився у фотографічній емульсії чорно-білої плівки. При обробці кольорової плівки в її емульсійному шарі срібла практично не залишається, а основна його маса переходить у відбілюючий, фіксуючий розчини та промивну воду.