Як ділиться спадок у Білорусі?

Перша черга – це батьки, діти та чоловік спадкодавця. Якщо діти не дожили до спадкування, за них вступлять спадкоємці за поданням – онуки або інші прямі нащадки. Друга черга – рідні та зведені брати та сестри. Їхні діти можуть успадковувати за них у порядку подання.

Майно, набуте до шлюбу, або у шлюбі, але самостійно (у деяких випадках це можна довести у суді) ділиться між дружиною та дітьми спадкодавця так, як це зазначено у заповіті, а якщо заповіту немає – то в рівних частках між усіма спадкоємцями першої черги.

Спадкоємцями першою черги є діти, чоловік та батьки померлого. При цьому дитина, чиї батьки або один з них позбавлені батьківських прав або обмежені в батьківських правах, зберігає право на спадкування батьків та інших родичів.

Відповідно до законодавства РФ, спадкоємці однієї черги успадковують майно у рівних частках (стаття 1146 Цивільного кодексу РФ). Наприклад, ½ спадкової квартири має бути поділена в рівних частках між спадкоємцями першої черги, тобто між чоловіком та дітьми померлого.