У чому міститься оксид азоту?

Оксид азоту – сигнальна молекула, що міститься майже у всіх клітинах організму. Сигнальні молекули відіграють важливу роль у спілкуванні клітин між собою, запускаючи і підтримуючи як прості, так і складні реакції. Оксид азоту бере участь у передачі сигналів в ендотелії кровоносних судин.

Оксид азоту (NO) – це природний газ, який сприяє розширенню судин, збільшенню вмісту кисню в крові, перешкоджає утворенню тромбів та знижує згубний вплив стресових гормонів.

Оксид азоту виробляється в ході синтезу амінокислот – L-аргініну та цитруліну. L-аргінін містять продукти: риба тунець, креветки, гребінці, анчоуси, кедрові горіхи, мигдаль, фісташки, овес та зародки пшениці. Цитрулін можна знайти в огірках, дині та кавуні.

Щоб стимулювати продукування оксиду азотунеобхідно підтримувати в організмі і нормальний рівень (500 мг на день) кальцію. Для цього, у свою чергу, потрібні вітаміни D3 та К2. Добова норма вітаміну D3, велика кількість якого міститься у молочних продуктах та рибі, становить близько 600 МО.