У чому функціональна значимість циклу Кребса?

Цикл Кребса впливає на всі форми життя і, як такий, є метаболічним шляхом усередині клітин. Цей шлях хімічно перетворює вуглеводи, жири та білки на вуглекислий газ, а воду – на корисну енергію.. Цикл Кребса – це друга стадія аеробного дихання, перша – це гліколіз, а остання – ланцюг перенесення електронів.

Цикл Кребса – Процес перетворення речовин в енергію, які називаються молекули АТФ. Головну відповідальність тут несуть мітохондрії. Їх функція – постачати клітину енергією, яка шляхом численних ферментативних реакцій витягується з органічних сполук і запасається в АТФ.

Цикл Кребса складається із восьми послідовних реакцій. Внаслідок повного обороту циклу одна молекула ацетил-КоА згоряє до води та вуглекислого газу. Енергія, що звільняється при цих реакціях, зосереджується в молекулі АТФ. За один цикл Кребса може утворитися 12 молекул АТФ.

Результатом циклу Кребса є синтез невеликої кількості АТФ та утворення НАД · H2, який далі прямує на наступний етап клітинного дихання – дихальний ланцюг (окисне фосфорилювання), розташовану на внутрішній мембрані мітохондрій.