Що проповідувала школа кініків?

Давньогрецький філософ, засновник школи кініків. Антисфен проповідував аскетизм (людина має бути «нагою і вільною»: нічим не пов'язана, вона невразлива) і слідував разом зі своїми послідовниками власного вислову: «Ті, хто хоче знайти безсмертя, повинні жити благочестиво і справедливо».

Вчення кініків, створене в умовах кризи античного поліса людьми, які не мали своєї частки в цивільному укладі життя (предтеча кінізму Антисфен був незаконнонародженим), узагальнює досвід індивіда, який може духовно спертися лише на себе, і пропонує цьому індивіду усвідомити свою вивергнутість з …

Найбільш яскравими представниками філософської школи кініків були Антисфен, Діоген Синопський, Кратет. Головна мета кінічного вчення — не вироблення глибоких філософських теорій, а філософське обґрунтування особливого способу життя – поза зв'язком із суспільством (жебрацтво, самотність, бродяжництво тощо).

Достатньо бути доброчесним, щоб бути щасливим. Доброчесність проявляється у вчинках і не потребує ні великої кількості слів, ні великої кількості знань. Мудрець нічого й нікому не потребує, бо все, що належить іншим, належить йому. Невідомість є благо, так само як і праця.