Що буде, якщо довго не вступати у спадок?

На запитання, кому переходить власність, якщо ніхто не набув спадщини, можна однозначно відповісти, що державі. Законом не передбачено можливості відмови держави від спадкового майна. Виморочне майно переходить до нього з усіма обтяженнями.

Статтею 1157 ЦК України закріплено право спадкоємця відмовитися від спадщини на користь інших осіб (спрямована відмова) або без вказівки осіб, на користь яких він відмовляється від спадкового майна (безумовна відмова). При наслідуванні виморочного майна відмова від спадщини не допускається.

Відновлення в судовому порядку На практиці досить часто спадкоємцям не вдається домовитись про перерозподіл спадщини у позасудовому порядку. Тому, якщо у вас пропущено термін вступу до спадщина, доведеться підготувати позов до суду загальної юрисдикції за місцезнаходженням відповідача.

Щодо способів відмови від спадщини, то згідно зі ст. 1159 ГК РФ відмова від спадщини здійснюється подачею за місцем відкриття спадщини нотаріусу або уповноваженому відповідно до закону видавати свідоцтва про право на спадщина посадовій особі заяви спадкоємця про відмову від спадщини.