Навіщо використовується пористість?

Завдяки пористості гірські порід можуть вміщувати (за рахунок впливу капілярних сил) рідини та гази. До пористості не слід відносити ємність каверн і тріщин, що характеризують загальну порожнечу гірських порід (через вплив гравітаційних сил). Розрізняють три види пористості: загальну (фізичну), відкриту та ефективну.

Відкриті пори збільшують водопоглинання та погіршують морозостійкість. У звукопоглинаючих матеріалах відкриті пори бажані, оскільки вони поглинають звукову енергію. Величина пористості значною мірою впливає на міцність матеріалу. Величина міцності також залежить від розмірів часу: вона зростає з їх зменшенням.

Пористість гірських порід є одним із параметрів, що враховуються при підрахунку запасів нафти, а також при прогнозуванні процесів фільтрації в пористих середовищах. Пористість – Властивість гірських порід, що визначається наявністю в них порожнин (великих і дрібних пор, каналів, тріщин, каверн).

Пористість – це відношення обсягу пір до загального обсягу гірської породи, зазвичай виражається в процентах. Пористість – це відношення обсягу пір до загального обсягу гірської породи, зазвичай виражається в процентах.