Кого називали Інститутками?

Слово «інститутка» зараз асоціюється з чимось манірним і не дуже реальним. Насправді, все було дуже реально і навіть офіційно: саме так іноді називали здобувають привілейовану освіту дівчат у дореволюційній Росії. Перший жіночий навчальний заклад у Росії з'явився 5 травня 1764 року.

Найменші дівчатка носили сукні кавового кольору, тому їх називали «кав'ярницями», дівчатка від 9 до 12 років – синього, від 12 до 15 років – блакитного, а найстарші – білого кольору.

В указі Катерини II говорилося, що мета створення закладу — «дати державі освічених жінок, добрих матерів, корисних членів сім'ї та суспільства». Інститут проіснував півтора століття (до 1917 року), «дух освіти» зник, а казармові порядки залишилися. Вміння оминати їх теж було наукою.

5 (16) травня 1764 р. у Петербурзі указом імператриці Катерини II було засновано перший у Росії привілейований жіночий середній загальноосвітній навчальний заклад закритого типу для дочок спадкових дворян – «Виховне суспільство благородних дівчат» (Смольний Інститут шляхетних дівчат).