Хто був у Криму до татар?

Кіммерійців на Кримському півострові змінили племена скіфів, що переселилися в VII столітті до нашої ери з Азії і утворили в степах Причорномор'я та частини Криму нову державу – Скіфію, що тягнеться від Дону до Дунаю. Скіфи поділялися на чотири племені.

У VII столітті до н. е. населяли територію Північного Причорномор'я, Передкавказзя і, потіснивши таврів. Крим. Греки називали їх «скіфами», вавилоняни та ассірійці – «ішкузами», самоназва – «сколоти».

Після розпаду Золотої Орди в середині XV ст. Криму утворилося Кримське ханство. Після турецького завоювання 1475 року приморські міста та гірська частина Криму увійшли до складу Османської імперії. Іншою територією півострова володіло Кримське ханство, яке своєю чергою стало васалом Османської імперії.

Початок XX ст. Кримські татари сформувалися в результаті злиття мігруючого в Крим переважно кочового тюркомовного населення і осілих жителів гірських і прибережних частин півострова, що жили тут. У кримській степи тюркомовні поселення з'явилися ще раннє середньовіччя.