Для чого потрібна Пасерівка?

Обсмажування, або пасерування. розм'якшення овочів, розкриття їх аромату та «передача» разом із соками ароматичних речовин у жир – тобто потрібно постаратися правильно виконати кулінарні маніпуляції, що дозволяють смаковим і цінним речовинам довше зберігатися в готовому блюді і краще сприйматися організмом.

Пасеровані овочі стають м'якими, тому їх можна розім'яти (протерти) у пюре для додавання до різних страв. Борошно пасерують з|із| жиром або без жиру при температурі 150 °C. У пасерованою муці руйнується крохмаль і білки втрачають здатність до набухання, тому супи та соуси з таким борошном не стають клейкими.

Пасерування дуже схоже на смаження у сковороді з невеликою кількістю жиру, але відрізняється від неї тим, що ведеться при інтенсивному випаровуванні з продуктів вологи і температура на їх поверхні не перевищує 110° С, тобто проміжних значень між температурою припускання у власному соку та смаження.

Пасерування – теплова обробка продукту, на яку піддаються цибуля і коріння, томат-пюре, буряк, квашена капуста та перлова крупа з метою покращення смаку та аромату страв. Роль цибулі і коріння як смакових та ароматичних продуктів обумовлюється присутністю в них ефірних олій.