Де є мати?

Десь вони виражені яскравіше: матчі досі використовуються в Індонезії, Філіппінах, В'єтнамі — як середнє ім'я новонароджений отримує дівоче прізвище матері. В інших культурах збереглися у вигляді прізвищ, утворених від жіночих імен.

Ситуацію з матчами в законодавстві ніяк не прописано. У статті 58 Сімейного кодексу сказано, що дитина має право на ім'я, прізвище та по батькові, причому «по батькові присвоюється на ім'я батька, якщо інше не передбачено законами суб'єктів Російською Федерації або не ґрунтується на національному звичаї».

Вживання по-батькові в тому чи іншому вигляді властиво багатьом культурам, але найбільш характерно серед тих народів, у яких прізвища з'явилися в новий час або відсутні. На сьогодні широке поширення по батькові отримали в арабській (див. Насаб), ісландській, монгольській, східнослов'янській та болгарській мовах.

Пункт 1 Статті 58 Федерального закону "Про акти громадянського стану" передбачає, що «Особа, яка досягла віку чотирнадцяти років, вправі змінити своє ім'я, що включає прізвище, власне ім'я та (або) по батькові». Закон не говорить прямо на "по батькові" чи на "Матчість" можна, можливо міняти попереднє.