Чому вода довго кипить?

Як відбувається кипіння? При нагріванні на дні та стінках посуду з водою з'являються бульбашки пари. Температура в них значно вища, ніж у решті рідини, а тиск нижчий. Коли воно стає однаковим і всередині, і зовні вода починає кипіти.

100 Кипіння – це процес, при якому речовина (в даному випадку вода) переходить із рідкого стану в газоподібний. Щоб вода закипіла, потрібна потрібна температура, інакше процес не запуститься. У звичайних умовах температура закипання води дорівнює 100 градусів за Цельсієм.

Холодна вода закипає швидше за гарячу Швидкість нагрівання залежить від різниці початкової температури та навколишнього (наприклад, вогню конфорки), тому холодної воді спочатку потрібно добрати градусів для розігріву, а значить вона закипатиме довше.

Досягаючи температури кипіння, на водній поверхні з'являються бульбашки з водяною парою всередині. Через меншу щільність пари, під дією архімедової сили, відбувається виштовхування бульбашок нагору. Досягаючи поверхні, бульбашки лопаються, видаючи характерний звук у вигляді булькання.