Чому дорівнює висота геостаціонарної орбіти?

Геостаціонарна орбіта (GEO) – це кругова геосинхронна орбіта в площині земного екватора з радіусом близько 42164 км (вимірюється від центру Землі). Супутник на такій орбіті знаходиться на висоті близько 35786 км від середнього рівня моря.

Висота геостаціонарний орбіти — це таке віддалення від центру Землі, де кутова швидкість супутника, що збігається з кутовою швидкістю обертання Землі, породжує орбітальну (лінійну) швидкість, що дорівнює першій космічній швидкості (для забезпечення кругової орбіти) на даній висоті.

Геостаціонарна орбіта посідає друге місце за кількістю супутників – 565 апаратів, вони в основному використовуються для телекомунікацій та спостереження за Землею. Середня навколоземна орбіта має 139 супутників, тут знаходяться супутники для навігаційних систем.

Як правило, на геостаціонарну орбіту запускають комунікаційні та телетрансляційні супутники. Висота 35786 км над рівнем моря обрана через те, що вона забезпечує супутникам період звернення, рівний періоду обертання Землі щодо всіх зірок – 23 години 56 хвилин 4,091 секунди.