Чи потрібно замочувати червону квасолю?

Бажано замочувати червону квасолю не менше ніж на 8 годин, але й не більше ніж на 12 годин, щоб уникнути можливого бродіння води. З цієї ж причини, по можливості, варто міняти воду кожні 3 години.

Чи варто взагалі замочувати квасолю? Так, безумовно, причому краще у підсоленій воді: час варіння квасолі скоротиться приблизно на 45 хвилин. До того ж, попередньо замочена квасоля рівномірніше поглинає воду у процесі приготування. Замочити квасоля можна і на ніч (тобто 8-12 годин), і на добу.

По-перше, попередньо замочена квасоля Швидше вариться. Це, до речі, не головний плюс: сухі боби готуватимуться довше лише на 15–20 хвилин. По-друге, під час замочування частково розчиняються олігосахариди, що викликають підвищене газоутворення в кишечнику.

Варити квасолю без попереднього замочування потрібно від 3 до 4 годин. Заздалегідь замочена квасоля звариться 1 до 2 годин. У мультиварці квасоля приготується приблизно за 45-60 хвилин. На швидкість приготування та терміни замочування безпосередньо впливає так званий «вік» бобів.