Берг привілею: хто був їх видавцем?

Берг привілеї – це набір законодавчих актів, виданих Російської Імперії 1754 року. Ці привілеї надавали особливих привілеїв російським підприємцям, дозволяючи їм займатися торгівлею та промисловістю у певних галузях економіки.

Видання Берг привілеїв пов'язане з ім'ям Григорія Орлова, князя та найближчого друга імператриці Катерини II. Орлов просував ідеї промислового розвитку Росії і був упевнений, що для цього потрібно надати особливі права та пільги підприємцям. Саме завдяки його зусиллям та привілею Берг було видано.

Берг привілеї включали низку заходів і заохочень для російських підприємців. Наприклад, представникам буржуазії та купецтва було дозволено зайнятися видобутком та переробкою солі, вирощуванням бавовни, виробництвом та продажем тканин та вовни, торгівлею сільськогосподарськими товарами та навіть створенням фабрик. Таким чином, Берг привілеї сприяли розвитку промисловості в Росії та підвищували інтерес підприємців до країни.

РікІмператорВидавальна влада
1797Павло ІТимчасово надані людям влади в Російській Імперії
1802Олександр IМаніфест
1803-1804Олександр IУказ
1809Олександр IУказ
1811Олександр IУказ
1837-1849Микола IУказ

Що таке теософія простими словами?

Теософія (др. -грец. θεοσοφία «божественна мудрість», «богопізнання») – релігійне вчення, засноване в Сполучених Штатах наприкінці XIX століття російською іммігранткою Оленою Блаватською і спирається переважно на її праці.

На що хворіла Блаватська?

Блаватській. Про це свідчать спогади очевидців та листи самої Олени Петрівни до друзів та співробітників. Наприкінці 1882 року через сирий клімат Бомбея, Який виявився дуже шкідливим для здоров'я Олени Петрівни, вона тяжко захворіла. Тоді вперше лікарі констатували смертельну хворобу.

У чому суть вчення Блаватської?

Найважливішим для теософії Блаватська вважала очищення душ, полегшення страждань, моральні ідеали, дотримання принципу Братства людства. Блаватська називала себе не творцем системи, а лише провідником Вищих Сил, зберігачем потаємних знань Вчителів, Махатм, від яких вона отримала всі теософські істини».