Як правильно вести книгу обліку доходів та витрат: основні принципи та рекомендації

Книга обліку доходів та витрат – це найважливіший документ для будь-якого підприємця чи організації, що дозволяє мати повне уявлення про фінансовий стан та результативність діяльності. Вона є основою ведення обліку доходів і витрат і допомагає контролювати грошові потоки.

Ведення книги обліку доходів та витрат вимагає уваги до деталей та суворості у виконанні правил. Основне завдання такої книги – відображення всіх фінансових операцій, що відбуваються в організації. Це включає облік доходів, отриманих від продажу товарів або послуг, а також облік усіх витрат, пов'язаних із здійсненням діяльності.

Процес ведення книги обліку доходів та витрат починається з методу обраного обліку. Існують два основні методи: касовий метод і бухгалтерський метод. У першому випадку доходи та витрати відображаються у книзі безпосередньо в момент готівкового обороту, а в другому – за принципом нарахування.

ДатаОписДохідВитрата
01.01.2022Зарплата+
03.01.2022Оренда
05.01.2022Купівля продуктів
10.01.2022Продаж товару+
15.01.2022Оплата рахунків

Що у Книзі обліку доходів обов'язково 1 п. 296.1 ПК, де сказано, що Книга ведетьсяшляхом помісячного відображення отриманих доходів». Це означає, що у Книзі має бути рядок, де наведено місячний підсумок за доходами підприємця. Книга взагалі може складатися лише з 12 рядків – щомісячних записів.22 лют. 2023 р.

Як правильно вести книгу обліку доходів та витрат?

Як оформляти КУДіР Записи до книги можна вносити вручну або заповнювати її на комп'ютері та роздруковувати за підсумками кожного кварталу. Наприкінці року книгу потрібно прошити та пронумерувати, на останньому аркуші вказати кількість сторінок, поставити підпис та друк за її наявності. Запевняти книгу у податковій не потрібно.

Хто веде книгу обліку доходів та витрат?

Обов'язок вести книгу обліку доходів та витрат або КУДіР, як її часто називають бухгалтери, Встановлена ​​статтею 346.24 НК РФ. Вона є і в організацій, і у підприємців. Помилки або відмова від ведення КУДіР можуть призвести до штрафів від 10000 до 30000 рублів.

Як ведеться Кудир?

КУДІР складається з 5 розділів плюс титульний лист. У I розділі книги платник податків вказує доходи та витрати, у II розділі – витрати на купівлю ОЗ та НМА, III розділ включає збитки минулих років, на які можна зменшити поточний податок, IV розділ присвячений витратам, які зменшують суму податку.