Що потрібно приймати разом з антибіотиками – корисні рекомендації

Антибіотики – це одні з найпоширеніших та найефективніших лікарських препаратів, що застосовуються для боротьби з різними інфекційними захворюваннями. Однак, щоб досягти максимальної ефективності та уникнути можливих побічних ефектів, необхідно врахувати кілька важливих моментів при їх застосуванні.

Перше, що слід пам'ятати, це те, що антибіотики слід приймати строго за призначенням лікаря. Не можна самостійно регулювати дозування або припиняти прийом препаратів, навіть якщо симптоми захворювання зникли. Недотримання рекомендацій лікаря може призвести до розвитку резистентності мікроорганізмів та зниження ефективності ліків.

Другий важливий момент – це правильний час прийому антибіотиків. Деякі препарати рекомендується приймати до їди, деякі після їди, а деякі під час їди. Це пов'язано з тим, що деякі продукти їжі та антибіотики можуть взаємодіяти між собою та знизити ефективність ліків. Також необхідно пам'ятати про регулярність прийому антибіотиків та намагатися не пропускати прийоми.

АнтибіотикЩо приймати разом
АмоксицилінПробіотики для підтримки травної системи
АзітроміцинПрепарати для зміцнення імунітету
ЦефтріаксонВітамін С для підвищення ефективності антибіотика
КларитроміцинПрепарати для захисту печінки

Разом з антибіотиками та пробіотиками бажано вживати пребіотики – харчові інгредієнти, що стимулюють зростання та життєдіяльність корисної мікрофлори за рахунок утримання пробіотиків у кишечнику.Вони містять речовини (лактулозу, інулін, олігосахариди), що активізують розмноження корисної біоти.4 жовт. 2019 р.

Які таблетки слід приймати разом із антибіотиками?

Під час лікування слід приймати препарати, які відновлюють природну мікрофлору кишківника. Оскільки антибактеріальні засоби знищують корисні бактерії в організмі, треба приймати пробіотики, вживати кисломолочні продукти (окремо від прийому антибіотиків).

Що призначити разом із антибіотиками?

Разом із антибіотиками треба приймати протигрибкові препарати. Кандидоз як специфічний побічний ефект антибіотикотерапії цілком можливий, і його розвиток дійсно підлягає лікуванню з використанням протигрибкових засобів.

Які пробіотики слід приймати разом з антибіотиками?

Пробіотики разом з антибіотиками Наприклад, штам Lactobacillus Rhamnosus СТ-2-05 стійкий до більшості антибіотиків і кислотостійкий – це означає, що пробіотики з цим штамом бактерії мають великі шанси пройти через шлунковий сік і захистити кишечник від руйнівних наслідків антибіотиків.