Матерія в астрономії: визначення та особливості

Матерія в астрономії – це основна складова Всесвіту, що володіє масою і займає певний простір. Всі об'єкти в космосі, зірки, планети, галактики або навіть темні хмари, складаються з матерії.

Матерія в астрономії класифікується на видиму та темну. Видима матерія – це та, яка випромінює електромагнітні хвилі і може бути спостерігається за допомогою оптичних та радіотелескопів. Вона складається в основному з атомів, іонів і молекул, які взаємодіють один з одним через електромагнітні сили.

Але видима матерія утворює лише невелику частку всієї матерії у Всесвіті. Решта – темна матерія – не випромінює електромагнітні хвилі та не взаємодіє з видимою матерією через електромагнітні сили. Її наявність відома лише через гравітаційний вплив на видиму матерію. Темна матерія є однією з головних загадок астрономії і досі залишається площею активних досліджень та суперечок.

Що таке матерія в астрономії
Тип матеріїВластивостіПриклади
Баріонна матеріяСкладається з баріонів (протонів і нейтронів), має масу і має гравітацію.Планети, зірки, галактики
Темна матеріяЧи не взаємодіє з електромагнітним випромінюванням, не випромінює світло і не поглинає його. Має гравітацію.Галактики, скупчення галактик
Темна енергіяВикликає прискорене розширення Всесвіту.Всесвіт загалом

Вчені пояснюють, що це те, з чого складаються ми, наша планета, зірки та галактики та всі відомі частинки, що наповнюють космос. Також є темна матерія, яку припадає 80%.Хоча її природа все ще невідома, вона, швидше за все, складається з поки що не виявлених часток.15 сент. 2023 р.

Що таке матерія у космосі?

Темна мате́рія в астрономії та космології, а також у теоретичній фізиці форма матерії, яка не бере участі в електромагнітній взаємодії і тому недоступна прямому спостереженню. Складає близько чверті маси-енергії Всесвіту і проявляється лише у гравітаційній взаємодії.

Що таке нормальна матерія?

Звичайна матерія, також відома як баріонна, складається з таких частинок, як протони, нейтрони та електрони. До неї відноситься все те, що ми можемо спостерігати чи виявити безпосередньо, наприклад, зірки, планети, галактики, міжзоряний газ.

У чому різниця між матерією та енергією?

Тобто, матерія – це завжди якась речовина, але яка саме – залежить від контексту. Енергія – Термін однозначний (принаймні, у фізиці). Але енергія – Це не речовина. Це те, що є у речовини.