Що заборонено робити перед детектором брехні: 5 важливих правил

Детектор брехні – це пристрій, який використовується для визначення правди чи брехні у відповіді на певні питання. Даний прилад аналізує фізіологічні реакції організму, такі як частота дихання, пульс, кров'яний тиск та зміни голосу, щоб визначити вірність чи хибність висловлювання. Однак, щоб забезпечити максимально точні результати, необхідно дотримуватись певних правил та обмежень перед проходженням даної процедури.

По-перше, перед проходженням детектора брехні необхідно утриматися від вживання алкоголю та наркотичних речовин. Ці речовини можуть спотворювати нейрофізіологічні реакції організму, роблячи результати неправдоподібними та неінформативними. Вживання алкоголю та наркотиків також може вплинути на психічний та емоційний стан людини, що може призвести до спотвореного сприйняття питань та відповідей.

По-друге, перед проведенням тесту слід уникати фізичного та емоційного навантаження. Тяжкі фізичні навантаження, стрес і втома можуть впливати на фізіологічні показники, такі як пульс і дихання, і, отже, можуть вплинути результати тесту. Тому рекомендується бути відпочиваючим та спокійним перед проходженням детектора брехні, що допоможе знизити шанси на помилкові спрацьовування.

ДіяНаслідки
Казати неправдуМожливість виявлення брехні
Спотворювати фактиВтрата довіри
Приховувати інформаціюПідозри та спроби встановити правду
Змінювати тон голосуПомітні зміни у психофізіологічних показниках
Уникати погляду співрозмовникаПідозра у прихованні інформації
НервуватиВикликає підозри в обмані

Напередодні перевірки, по можливості, утриматися від вживання медичних препаратів, алкоголю та наркотиків. Потрібно розуміти, що ці речовини не змінять загальний результат перевірки, але можуть збільшити тривалість процедури для Вас. Постаратися не слухати порад “бувалих” друзів чи “порадників” з Інтернету.

У якому разі поліграф може помилятися?

Назвемо 7 типових помилок при перевірці на детекторі брехні: Поверхневість дослідження для економії часу-85-90% випадків. Невміння чи небажання робити розрахункову частину отримання висновків – 90-95% випадків. Вигляд фахівця, що викликає недовіру, як до професіонала 40-60% випадків. Питання «мимо мети» 3% випадків.

В якому стані не можна проходити поліграф?

громадян, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння; осіб під впливом заспокійливих засобів, антидепресантів, спеціальних медичних препаратів, які мають загальмовуючу або сильно тонізуючу дію на тестованого; вагітних жінок; неповнолітніх осіб (молодших 18 років);

Що потрібно зробити, щоб обдурити детектор брехні?

Є єдиний спосіб, як обдурити поліграф, це прийняти сильні седативні засоби, причому не коли ви виходите з дому, а безпосередньо перед перевіркою, коли ви входите до кабінету фахівця. Це міф. Є медикаментозні спроби, інші, але річ у тому, що на поліграфі це одразу видно.

Як правильно пройти перевірку на поліграфі?

Усього на кожен тест витрачається щонайменше 6 хвилин. Між тестами робляться перерви по 5–10 хвилин, тим часом поліграфолог здійснює поточну якісну оцінку поліграм та за необхідності вносить корективи в подальший хід перевірки. Кожен тест проганяється щонайменше 3 рази.