Історія виникнення та розвитку професії програміста

У сучасному світі програмісти є однією з найбільш затребуваних та високооплачуваних професій. Вони створюють та підтримують програмне забезпечення, яке використовується в різних сферах життя – від банківської справи до розваг. Але як і коли виникла ця професія?

Одним із ключових моментів у появі професії програміста був розвиток електронних комп'ютерів у середині XX століття. Поява таких пристроїв відкрило нові обрії в обробці інформації. У цей час на передній план виходить завдання написання програм, що керують роботою комп'ютера.

Перші програми, які писали програмісти, були складені мовою машинних кодів, що досить складно і вимагало точності написання кожної команди. З появою мов програмування, першою з яких став Фортран, завдання програмістів спрощується. Нові мови програмування дозволили висловити логіку програми зрозумілішим способом, використовуючи людино-орієнтовані команди.

РікПодія
1837Заснування університету в Кембриджі
1936Алан Т'юрінг вперше описує універсальну машину Тьюринга
1946Зародження комп'ютерної промисловості
1952Винахід першого компілятора
1958Розробка мови програмування COBOL
1968Розробка мови програмування C
1971Випуск першого персонального комп'ютера
1976Основа Apple Computer
1983Розробка мови програмування C++
1991Розробка мови програмування Python
2004Створення соціальної мережі Facebook
2007Вихід першого iPhone

Чому з'явилася професія програміст?

Програмування виникло тоді, коли з'явилася перша електронно-обчислювальна машина. Вже в 70-х роках ХХ століття ця професія стала престижною і добре оплачуваною, незважаючи на те, що розвиток програмування в різних країнах еволюціонував по-різному.

Якого року з'явилася професія програміст?

Професія програміста у звичному нам розумінні з'явилася в 50-х роках минулого століття та пов'язана з розробкою Fortran, першої мови програмування високого рівня. До нього фахівці використовували машинний код та асемблер — мову програмування низького рівня, близьку за своєю структурою до машинної мови.

У чому суть професії програміста?

Програміст – це спеціаліст, який займається створенням комп'ютерних програм, додатків для телефонів та планшетів, різних інтернет сервісів та сайтів. Програміст дуже широке поняття, у них багато додаткових спеціалізацій, узагальнено всі напрямки роботи можна поділити на три: Прикладний напрямок.

Кому не підійде професія програміста?

Не варто йти в програмісти, якщо людина не любить вирішувати складні завдання, не готовий вчитися та розвиватися, не вміє ефективно комунікувати та працювати у команді, або має проблеми зі здоров'ям, пов'язані з тривалим перебуванням за комп'ютером.