Як стати бариста: необхідні навички та рекомендації

У минулому бариста були просто офіціантами, які вміли готувати каву та подавати її. Сьогодні ж професія бариста стала мистецтвом, що потребує глибоких знань та навичок. Бариста – це не просто "кава-машина", це справжній фахівець у приготуванні кави.

Основна робота бариста – це приготування кави різними способами: еспресо, капуччино, латте, американо та багато інших. Для цього потрібно знати, як підібрати правильну суміш кави та як молоть зерна з певним ступенем помелу. Бариста повинен керувати температурою води та тиском у кавовій машині, щоб досягти ідеального смаку та аромату.

Але бути бариста – це не лише приготування кави. Бариста повинен вміти налаштовувати та обслуговувати кавову техніку, знати різні способи очищення та розбирання пристроїв. Він також має бути уважним та комунікабельним, тому що в частині випадків бариста спілкується з клієнтами, допомагає їм вибрати напій та відповідає на питання про різні сорти кави.

ВимогиНавички
ОсвітаКавові навички:
Досвід роботи
Комунікабельність
Організаційні здібності
Знання рецептів
Досвід роботи з кавовим обладнаннямЛідерські навички:
Уважність до деталейУправлінські навички:
Здатність працювати у команді
Гнучкість
СтресостійкістьКомунікативні навички:
Почуття смаку та ароматуВирішення проблем:
Економічне мислення
Креативність
Знання англійської мови
Маркетингові навички

Для того, щоб стати баристом, можна пройти спеціалізовані курси, але найкраще піти відразу працювати в кав'ярню, де віртуозно варити каву навчать досвідченіші колеги. Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Що потрібно, щоб піти на бариста?

На відміну від більшості професій, що існують у світі, навички бариста можна набути досить швидко. На здобуття середньої спеціальної освіти потрібно 2500-3000 годин (3-4 роки навчання), а на вищу освіту в 2 рази більше років та годин.

Чи можна стати баристом у 16 ​​років?

Працювати бариста можна з 16 років. За словами менеджера бару, нічого такого складного у приготуванні еспресо, капучино, латте та інших напоїв немає: «Цьому ми вчимо швидко».

Що має знати бариста без досвіду?

Баріста повинен знати про зони вирощування кавових зерен, кліматичні умови, способи їх промивання та просушування. Справжній професіонал також розуміє залежність смаку та якості зерен від ступеня обсмажування. Кавовий продукт повинен зберігатися в герметичній упаковці, яка захищає вміст від контакту з киснем.