Комп'ютерна томографія та пульпіт: чи можливо виявити захворювання?

Рентгенографія є найбільш поширеним методом візуалізації зубів та зубощелепної системи. Однак у деяких випадках рентгенівські знімки не дозволяють отримати повну інформацію про стан зубів. У таких ситуаціях може використовуватися комп'ютерна томографія (КТ), яка дозволяє отримати детальніше зображення зубощелепної системи.

КТ дозволяє побачити навіть найменші зміни, які можна пропустити на рентгенівському знімку. Однак виникає питання, чи можна за допомогою КТ побачити пульпіт – запалення м'яких тканин усередині зуба.

Так, за допомогою комп'ютерної томографії можна побачити ознаки пульпіту. КТ дозволяє отримати тривимірне зображення зуба та його кореневих каналів, а також дозволяє оцінити стан пульпи – м'яких тканин усередині зуба. На КТ-знімку можна побачити розширення пульпальної порожнини та зміни щільності пульпи, що є ознаками пульпіту.

Чи можна побачити пульпіт на КТ
КТПульпітМожливість побачити
Комп'ютерна томографія (КТ)ПульпітТак

Що краще КТ чи панорамний знімок зубів?

Якщо кісткова тканина добре видно і на панорамному знімку, то КТ дозволяє розглянути м'які тканини, кровоносні судини, канали та зміни слизової оболонки. Вважається що 3D знімок зубів інформативніший, ніж один панорамний знімок та набір прицільних знімків усіх зубів разом.

Чим відрізняється КТ від рентгену у стоматології?

Комп'ютерна томографія зубів (КТ) більш досконалий різновид рентгенологічного дослідження твердих та м'яких тканин з отриманням цифрового 3D зображення. Об'ємна модель дозволяє чітко бачити найдрібніші анатомічні особливості зубощелепної системи та можливі патологічні відхилення.

Як визначити карієс на КТ?

Ділянки руйнування емалі та дентину виглядають як затемнені плями, штрихи або смуги на білих зображеннях зубів та коріння на знімку. Кваліфікований лікар-стоматолог одразу бачить на томограмі карієс навіть у початковій стадії розвитку.

Який вигляд має карієс на рентгенівському знімку?

На рентгені карієс виглядає як темна пляма. Демінералізовані або дефектні ділянки зуба меншою мірою поглинають рентгенівські промені і тому виглядають на плівці темними. При діагностиці у сфері передніх зубів можна використовувати метод просвічування контактних поверхонь різців.