Історія: як називали землю на Русі у різні епохи

Земля, яку ми сьогодні називаємо Русь, у давнину мала різні назви, що відображають її природну та географічну особливості. Ці назви відображали суть та особливості цієї землі, її зв'язок із природою та її місце в історії та культурі народу.

Однією з ранніх назв землі на Русі було " Слава " . Ця назва відображала славу та велич цієї землі, її важливість та значущість для благополуччя та процвітання народу. У давнину Русь справді славилася своїми природними багатствами та сприятливими умовами для землеробства та життя взагалі.

Ще однією популярною назвою для землі на Русі було "Русь". Це слово має глибоке коріння і пов'язане з давніми племенами, що населяли цю землю. Назва "Русь" походить від стародавнього праслов'янського слова "русь", що означає "велика ріка". Назва "Русь" вказує на значущість річок та водних шляхів для цієї землі, а також на її зв'язок із морями та озерами.

Ще однією назвою, яка використовувалася для землі на Русі, була "Мати-Русь". Ця назва відображає ставлення мешканців цієї землі до її природи та історії. Земля на Русі розглядалася як "мати", яка дає життя та забезпечує процвітання. "Мати-Русь" символізує тісні зв'язки між людьми і цією землею, їхню глибоку прихильність і турботу про неї.

ЕпохаНазваПереклад
НеолітАтлантидаВеликий острів
Бронзовий вікГіпербореяЗемля із північної країни
Залізний вікРусьЗемля російського народу
СередньовіччяМати РусьМатінка земля російського народу
Новий часРосіяЗемля Російської держави

Насонов, "Чернігівщина називалася "Руссю" і в Києві в XII ст., як видно з оповідання Іпатіївського літопису під 1147 р.: "прибігши з Русі дєцьки і повістка йому Володимира в Чернігові, а Ізяслава в Стародуб"; Чернігівщина називалася "Руссю" і на північному сході (Лавр. арк., 1175) та в Новгороді (Новг. 1-а арк., 1180).13 жовт. 2014 р.

Що таке земля на Русі?

Російська земля може означати: Російська земля літописний термін, що вживався в широкому значення для всіх східнослов'янських земель або у вузькому значенні для Середнього Подніпров'я.

Яку територію називали руська земля?

відносили до Руської землі у вузькому значенні всю чи значну частину територій Київського та Переяславського та Чернігівського князівств.

Як називали себе у Київській Русі?

Був давньоруський термін "русин", що не прижився в Московській державі, мешканців якого називали в джерелах не "російські люди", а "московські люди". У нас це було прикметником, а там самоназвою. Наша самоназва – "русин".

Які землі входили до складу Русі?

Вже до кінця IX століття Київська Русь об'єднувала половину всіх слов'янських князівств: Київське, Галицьке та Волинське, Полоцьке, Турово-Пінське, Смоленське, Новгородське, Ростово-Суздальське, Чернігівське, Переяславське, Сіверське, Муромо-Рязанське, Тмутараканське.