Що любить лящ восени: фактори, що впливають на його поведінку

Ліщ – Одна з найпопулярніших риб, яку рибалки ловлять в осінній період. Осінь – це час, коли лящ активно харчується, набираючи жир перед зимовою сплячкою. У цей період він воліє певні види їжі та особливі місця для відпочинку та пошуку їжі.

Основною їжею ляща восени є різні водні комахи, ракоподібні, молюски та рослини. Ліщ вважає за краще брати їжу на дні річок, озер і ставків, активно промиваючи дно своїми вусиками у пошуках їжі. Восени він може приймати їжу практично на будь-якій глибині, але найчастіше він полює близько глибоких заростей водоростей та інших водних рослин, де накопичується велика кількість комах та інших дрібних організмів.

Однак, незважаючи на те, що лящ є всеїдною рибою, восени він стає більш вибірковим у виборі їжі. Він вважає за краще брати їжу, яка має високе поживне значення і містить велику кількість жирів. Лещ швидко орієнтується на природні ритми і стає активніше на жирні комахи, такі як водоміри та проходики, а також на рослинну їжу, багату на вуглеводи.

НайменуванняОпис
ЛіщРиба, що мешкає у прісноводних водоймах. Має довге тіло із довгими вусиками на верхній губі.
ОсіньСезон року, який настає після літа та перед зимою. Характеризується зміною колірної гами ландшафту та падінням листя з дерев.
КохатиМати особливу симпатію чи пристрасть до чогось, відчувати позитивні емоції та задоволення від заняття певною діяльністю.

Провесною і пізньої осені ляща слід ловити виключно на наступні наживки: Гнойового хробака; Опариша; Мотиля.

Як краще ловити ляща восени?

Щоб осіння рибалка на ляща вдалася на славу, вирушайте на брівки та круті звали. В ідеалі промацувати такі місця з човна, бо з берега це зробити неможливо. Часто потрібні далекобійні закидання. Риба не любить корчі та захаращені місця, хоч і може регулярно пропливати біля таких ділянок.

Що найбільше любить лящ?

Лещ любить солодкі запахи-ароматизатори. Особливо його ваблять запахи какао, ванілі, яблука та малини.

Які запахи приваблюють ляща?

При лові ляща найчастіше використовують корицю, аніс, коріандр, коноплю та ваніль. Лещ дуже любить солодке, тому в підгодовування додають цукор, мед чи ваніль. Дуже ефективно є суміш гороху, кориці та цукру. Не можна сказати чому, але лящ дуже любить фруктовий запах.

Де шукати ляща у жовтні?

Зимувальні ями та ділянки, розташовані поряд з ними. Йдеться про класичну річкову рибалку за відсутності яскраво вираженої «стоячки». Ловити можна і в самих ямах, проте куди перспективніше рибалити на входах і виходах з неї, а також на прямих прогонах, які розташовані нижче за течією.