Де вперше з'явились арабські цифри?

Арабські цифри з'явилися в 5 столітті, Індії. Потім ці цифри зазнали суттєвої зміни. У країнах арабської Північної Африки та Іспанії на початку 10 століття було створено нову систему цифр – "губар", накреслення яких згодом так само зазнало зміни.

Індо-арабські цифри виникли Індії пізніше V століття. Ця цифрова система була заснована на принципах, перевірених усією попередньою історією розвитку цифр — десяткового, позиційного, принципу подання числових значень та на використанні знака «нуль» для позначення відсутності цифри.

Наші цифри називаються арабськимитому, що європейці дізналися про них від арабів. Європу з ними познайомив у 13 столітті італійський математик Леонардо Фібоначчі. Однак, самі араби називали ці цифри індійськими чи індуським рахунком, оскільки запозичили в Індії.

Відомо що цифри, якими ми користуємося для записи чисел, називаються “арабськими”. Але винайдено вони були… в Індії. Чому ж їх так називають? Це сталося тому, що широке поширення у світі, зокрема в Європі, ці цифри отримали завдяки арабам, їх математичним творам