Навіщо говорять тости?

Тост (від англ. toast) – коротка мова, що перед присутніми, що передує розпиванню спиртних напоїв, призначена підкреслити важливість моменту.

Весілля, хрестини, холостяцькі гулянки, заручини завжди дають багату їжу для тостів. Але існує й чимало інших ситуацій – офіційні обіди, річниці будь-яких подій, дні народження, невеликі застілля в інтимному колі, коли люди, особливо чоловіки, можуть побажати вимовити тост.

Слово «тост» походить від англійської «toast», і означає обсмажену скибочку хліба. За однією з версій, за старих часів жителі Британських островів перш ніж випити вино або якийсь міцніший напій, занурювали в нього підсмажений на вогні шматочок хліба, щоб напій увібрав у себе хлібний аромат.

За негласними правилами перший тост вимовляють приблизно за десять хвилин після початку свята. Право сказати його належить провідному заходу чи голові сім'ї, якщо гості зібралися за домашнім столом. Організатор заходів Любов Шепіль тексти тостів готує заздалегідь, намагаючись надати їм оригінальності.