Який метод кращий за ПЛР чи ІФА?

Що краще? Ідеальний варіант – наявність обох методик. Якщо порівнювати дані різних методів лабораторної діагностики, наприклад TORCH-інфекції, Toxoplasma gondii, Arbovirus краще визначати методом ІФА, а ось вірусні гепатити та гострі кишкові інфекції – методом ПЛР.

Імуноферментний аналіз – Високочутливе та специфічне дослідження. Аналіз показує кількість антитіл IgM та IgG. Імуноглобуліни М говорять про активну імунну відповідь: про те, що людина зараз хворіє на коронавірус. Імуноглобуліни G говорять як працює імунна система щодо вірусу.

ІФА-тестування на коронірусну інфекцію спрямоване виявлення специфічних маркерів – імуноглобулінів. Їх наявність вказує: хворів пацієнт на інфекційне захворювання COVID-19, є безсимптомним носієм або ще не стикався з новим вірусом.

ПЛР дослідження набагато чутливіше, його добре застосовувати для первинного скринінгу, а бактеріологічне дослідження дає ключ до відповіді про кількість збудника та його чутливість до антибіотиків. Підбирати терапію та контролювати її ефективність краще з допомогою культурального методу.