Як правильно годувати маленьких каченят: поради та рекомендації

Каченята – дуже вимогливі та чутливі створіння, тому важливо дбати про правильне харчування з самого початку їхнього життя. На щастя, існує ряд харчових продуктів, які забезпечать маленьким каченят всі необхідні поживні речовини.

Першою і найважливішою складовою раціону каченят є раціон корму для каченят. Цей тип корму містить всі необхідні поживні речовини, такі як білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Важливо вибрати корм, спеціально розроблений для каченят, оскільки він міститиме необхідні гормони росту та поживні речовини, необхідні для нормального розвитку та росту.

Важливо пам'ятати, що качки також потребують свіжої води та доступу до неї протягом усього дня. Подібно до інших птахів, качки п'ють більше в літній період, тому необхідно забезпечити їм постійний доступ до чистої прісної води. Переконайтеся, що ємність із водою досить велика та стабільно заповнюється. Також переконайтеся, що контейнер легко доступний для каченят, особливо для тих, які ще не можуть літати.

Корм для маленьких каченятОпис
ВисівкиБагаті білками, вітамінами та мінералами, допомагають каченятам рости і розвиватися
ЗерносумішОсновне джерело енергії для маленьких каченят, містить необхідні поживні речовини
Риб'яче борошноДжерело білка та омега-3 жирних кислот, допомагає у формуванні здорових кісток та пір'я
ЗеленьМістить вітаміни та мікроелементи, покращує травлення та загальний стан каченят
Польові травиМістять вітаміни, мінерали та фітонциди, сприяють зміцненню імунної системи

Раціон каченят в першу декаду Як перший прикорм найкраще підходить мішанка з дрібно рубаних варених яєць, сиру, молока. З третього дня життя в мішанку можна додавати дрібно подрібнену траву (кропиву, люцерну, конюшину, кульбаби), частка якої не повинна перевищувати 15% від добового раціону.

Що давати новонародженим Каченятам?

Натуральний корм для добових каченят повинен складатися з м'якого сиру, варених курячих яєць та зелені. Курячі яйця потрібно натерти на дрібну тертку, якщо нарізати дуже дрібно. Великим шматком пташенята можуть подавитися. Склад для годування має бути м'яким за консистенцією. Збережена копія

Чим годувати каченят в домашніх умовах?

Годування качок у домашніх умовах не обходиться без кропиви, конюшини, кормової капусти, лободи, бадилля моркви, буряків – Все це цінний дієтичний корм, джерело вітамінів, каротину, білка. Зелень дають у свіжому вигляді, відразу після скошування подрібнюють і змішують із борошняними кормами.

Чим годувати качок за 1 місяць?

Крім комбікормів каченят місячного віку дають такі підживлення:

  1. зелень (трава, водорості) до 100-110 г;
  2. коренеплоди 15-20 г;
  3. мелені зернові (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес) 80-130 г;
  4. пшоно до 20 г;
  5. додаткова білкова їжа, варені відходи м'ясних продуктів, риба до 20 г.