Коли нормалізується стілець у дитини?

До трьох-чотирьох місяців він часто набуває певної регулярності протягом дня. Стілець малюка, що знаходиться на грудному вигодовуванні, залежить від продуктів харчування, які вживає мама, що сама годує. Ця залежність зменшується з дорослішання дитини. Стілець малюка-штучника більш рідкісний.

Якщо з малюком усе гаразд, його вчасно доклали до грудей і годують на вимогу, то поступово його стілець змінюється. На третій-п'ятий день у малюка так званий «перехідний стілець», що частково складається з меконію, який все ще є в шлунково-кишковому тракті, частково з перевареного молозива та молока.

Бристольська шкала форм калу За консистенцією у новонароджених та немовлят стілець має бути кашкоподібним. З 6 місяців до 1,5 – 2 років кал може бути як оформленим, так і кашкоподібним. З двох років стілець має бути оформленим.

Приблизно з 2-х років дитина починає ходити до туалету 1-2 рази на день. Що стосується запорів, при цьому стан стілець малюка стає твердим (іноді грудками), збільшується в обсязі, через що акт дефекації стає болючим.