Навіщо призначають артишок?

Артишок активізує діяльність кишечника та корисний при лікуванні запору. Впливаючи на печінку, він стимулює виведення продуктів життєдіяльності організму з її тканин, а також має сечогінну дію та прискорює виведення з організму надлишкової рідини.

Не варто їсти артишок хворим на холецистит (запалення жовчного міхура) або порушеннями роботи жовчовивідних шляхів. Овочі протипоказані при деяких захворюваннях нирок. Артишок сприяє зниженню тиску, тому людям із низьким тиском краще утриматися від його вживання.

Корисні властивості артишока: Зниження рівня «поганого» холестерину ЛПНГ та підвищення «хорошого» ЛПВЩ. По перше, артишоки містять лютеолін – антиоксидант, що запобігає утворенню холестерину. По-друге, екстракт листя артишока сприяє ефективнішій переробці холестерину, знижуючи рівень загального.

Артишоки містять мало жиру, але багаті на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Вони особливо багато фолієвої кислоти і вітамінів C і K, вони також містять важливі мінерали, такі як магній, фосфор, калій і залізо.