Які гори утворилися у мезозойській складчастості?

Мезозоїди в Росії – це гірські хребти Північного Сходу (Момський, Черського, Верхоянський), а також Примор'я (Сіхоте-Алінь).

До областям кайнозойської складчастості відносяться Анди, Кариби, Мала Азія, Алеутські острови, Середземне море, Південно-Західна Азія, Кавказ, Філіппіни, Антарктичний півострів, Нова Зеландія, Гімалаї, Нова Гвінея, Курили, Камчатка, Японія, Великі Зондські острови.

В результаті Герцинської складчастості сформувалися складчасті гірські споруди (герциніди) Західної, Центральної та Південної Європи, Північно-Західної Африки (Марокканська Месета), Північного Кавказу та Передкавказзя, Уралу, Тянь-Шаню, Алтаю, Монголії, Великого Хінгана, Аппалачів, Уошито, Канадського Арктичного архіпелагу,

Крім Альп, до області альпійської складчастості відносяться: у Європі – Піренеї, Андалуські. гори, Апенніни, Карпати, Динарські гори, Стара-Планіна, Кримські гори, Кавказькі гори; у Північній Африці – це північна частина Атлаських гір; в Азії – Понтійські гори та Тавр, Туркмено-Хорасанські гори, Ельбурс і Загрос, Сулейманави …